Olej konopny do włosów

Konopie szturmem podbijają również rynek kosmetyczny. Czy słusznie? Postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Większość ludzi kojarzy marihuanę z paleniem i rekreacyjnym użytkowaniem. Konopie mają jednak dużo szerszy wachlarz zastosowań, a ich uniwersalne właściwości wykorzystywane są przy suchej, podrażnionej skórze oraz dla wzmocnienia kondycji włosów. Olej konopny zawiera wiele zdrowych składników odżywczych i witamin dla pełnej pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów.

 

Składniki oleju konopnego CBD

Olej z konopi bogaty jest we wszystkie niezbędne kwasy tłuszczowe, których organizm nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie w sytuacjach zapotrzebowania. Kwasy tłuszczowe stymulują wzrost i regenerację komórek skóry i włosów. Kwas gamma-linolenowy jest kolejnym ważnym składnikiem konopi, który bardzo dobrze stymuluje poprawę kondycji włosów. Kwas ten może szczególnie pomóc w walce z suchością skóry głowy. Kolejnym składnikiem jest 25% zawartego w oleju konopnym białka.

Ludzkie włosy składają się w 97% z białek, więc olej konopny regenerujący budowę białek znacząco je wzmacnia, poprawia ich kondycję i wygląd.

 

W jaki sposób stosuje się olej konopny, aby wzmocnić włosy?

Olej z konopi można stosować na różne sposoby. Stosowany w formie kropel aplikowanych doustnie będzie oddziaływał również na skórę, włosy i paznokcie. Jednak może być stosowany również w formie szamponu czy odżywki. Dostępne są gotowe szampony i odżywki przeznaczone do różnych typów włosów, jednak mieszanki można także przygotować samemu.

 

Przygotuj szampon z olejem z konopi

Aby przygotować domowy szampon konopny należy wymieszać pół łyżeczki naturalnego ekstraktu konopnego z pół szklanki naturalnego mydła lub delikatnego ekologicznego szamponu i ćwierć szklanki wody. Podobnie jak gotowy szampon dobrze się pieni i jest wydajny. Dodatkowo wzmacnia włosy z zewnątrz, sprawiając, że są silniejsze i pełne blasku. Olej konopny może być stosowany samodzielnie jako maska na włosy, jednak dużo bardziej efektywnie sprawdza się wymieszany z ulubioną odżywką.